Date Teams/Event Time Score Links
September
Sat. 1 vs. Susquehanna Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Widener Final W, 3-0
  Haverford Invitational
Sun. 2 vs. Frostburg St. Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Juniata Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Sat. 8 vs. Lancaster Bible @ Messiah Final W, 3-0
  at Messiah Final L, 3-2
Sat. 15 vs. Dickinson * Final W, 3-0
  vs. Moravian Final W, 3-2
Wed. 19 vs. Muhlenberg * Final W, 3-0
Fri. 21 vs. North Park @ New York, N.Y. Final W, 3-1
  NYU Violet Classic
Sat. 22 vs. Frostburg St. @ New York, N.Y. Final W, 3-0
  NYU Violet Classic
  vs. Wesleyan (Conn.) @ New York University Final W, 3-0
  Violet Classic - 25-16, 25-20, 25-18 NYU Violet Classic
Wed. 26 at Stevens Final W, 3-1
Sat. 29 at Gettysburg * Final L, 3-1
  vs. Elizabethtown @ Gettysburg, Pa. Final L, 3-1
 
October
Wed. 3 at Ursinus * Final W, 3-0
Sat. 6 vs. Frank. & Marsh. * Final W, 3-2
  vs. Richard Stockton Final L, 3-2
Wed. 10 vs. McDaniel * Final W, 3-0
Sat. 13 vs. Johns Hopkins * Final L, 3-1
  vs. York (Pa.) Final W, 3-2
Wed. 17 vs. Cabrini Final W, 3-0
Fri. 19 vs. Vassar @ Elmhurst, Ill. Final W, 3-1
  Elmhurst College Invitational
  vs. Chicago @ Elmhurst, Ill. Final L, 3-0
  Elmhurst College Invitational
Sat. 20 vs. Wis.-Stevens Point @ Elmhurst, Ill. Final L, 3-0
  Elmhurst College Invitational
  vs. North Park @ Elmhurst, Ill. Final W, 3-0
  Elmhurst College Invitational
Wed. 24 vs. Washington College * Final W, 3-0
Thu. 25 at Bryn Mawr * Final W, 3-0
Sat. 27 at Swarthmore * Final L, 3-1
 
November
Thu. 1 vs. Gettysburg Final W, 3-0
  Centennial first round
Sat. 3 at Frank. & Marsh. Final L, 3-0
  Centennial Conference Semifinal
 
August
Sat. 31 vs. Neumann Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Catholic Final W, 3-0
  Haverford Invitational
 
September
Sun. 1 vs. Susquehanna Final L, 3-2
  Haverford Invitational
  vs. Eastern Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Sat. 7 vs. Dickinson @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Susquehanna Tournament
  vs. Lycoming @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Susquehanna Tournament
Sun. 8 vs. Morrisville St. @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Susquehanna Tournament
  vs. Misericordia @ Selinsgrove, Pa. Final W, 3-0
  Susquehanna Tournament
Sat. 14 vs. Dickinson * Final W, 3-0
Sat. 21 at Widener Final W, 3-0
  vs. Cabrini @ Chester, Pa. Final L, 3-0
Wed. 25 vs. Stevens Final W, 3-2
Sat. 28 at Gettysburg * Final L, 3-1
  vs. Elizabethtown @ Gettysburg, Pa. Final W, 3-1
 
October
Wed. 2 at Ursinus * Final W, 3-0
Sat. 5 at Frank. & Marsh. * Final L, 3-0
Wed. 9 vs. Muhlenberg * Final L, 3-2
Sat. 12 vs. Babson @ Boston, Mass. Final W, 3-2
  UMass-Boston Invitational
  vs. Mass.-Boston @ Boston, Mass. Final W, 3-2
  Boston Invitational
Sun. 13 vs. Endicott @ Boston, Mass. Final W, 3-1
  Boston Invitational
  vs. Colby-Sawyer @ Boston, Mass. Final W, 3-1
  Boston Invitational
Thu. 17 at McDaniel * Final L, 3-1
Fri. 18 vs. Johns Hopkins * Final W, 3-0
Tue. 22 at Moravian Final W, 3-1
Sat. 26 vs. Swarthmore * Final W, 3-0
  vs. Messiah Final W, 3-1
Wed. 30 at Bryn Mawr * Final W, 3-0
Thu. 31 vs. Washington College * Final W, 3-0
 
August
Sat. 30 vs. Widener Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Mass.-Boston Final W, 3-0
  Haverford Invitational
Sun. 31 vs. Stevenson Final L, 3-2
  vs. Susquehanna Final W, 3-2
 
September
Sat. 6 at Stockton Final L, 3-1
  Stockton Tri-Match
  vs. Cortland St. @ Galloway, N.J. Final W, 3-2
Fri. 12 vs. Marymount (Va.) @ Aston, Pa. Final L, 3-2
  Neumann Knight's Invitational
  vs. Moravian @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  Neumann Knight's Invitational
Sat. 13 vs. Scranton @ Neumann Invitational Final L, 3-2
  at Neumann Final L, 3-1
  Neumann Knight's Invitational
Wed. 17 at Cabrini Final L, 3-0
Sat. 20 at Dickinson * Final W, 3-1
  at Messiah Final W, 3-0
Wed. 24 vs. McDaniel * Final W, 3-2
Fri. 26 vs. Widener @ Wayne, Pa. Final W, 3-1
  Eastern University Quad
Sat. 27 at #14 Eastern Final W, 3-2
  Eastern University Quad
  vs. Salisbury @ Wayne, Pa. Final L, 3-1
  Eastern University Quad
 
October
Wed. 1 vs. Franklin & Marshall * Final W, 3-1
Sat. 4 vs. Gettysburg * Final W, 3-0
  vs. Baruch Final W, 3-0
Wed. 8 vs. Ursinus * Final W, 3-0
Thu. 9 vs. Moravian Final W, 3-0
Thu. 16 at Muhlenberg * Final W, 3-1
Sat. 18 at Johns Hopkins * Final L, 3-1
Wed. 22 vs. Bryn Mawr * Final W, 3-2
Sat. 25 vs. Elizabethtown Final W, 3-0
  vs. Kean Final W, 3-1
Wed. 29 at Washington College * Final W, 3-2
 
November
Sat. 1 at Swarthmore * Final W, 3-2
Sat. 8 vs. Franklin & Marshall % Final L, 3-1
  Centennial Conference semifinal
Fri. 14 vs. New Paltz St. % @ Newsport News, Va. Final W, 3-0
  NCAA First Round
Sat. 15 vs. #13 Eastern % @ Newport News, Va. Final L, 3-0
  NCAA Second Round
 
August
Sat. 22 vs. Haverford # 2:00 PM
  Alumnae Match
 
September
Tue. 1 at Cabrini Final W, 3-2
Sat. 5 vs. CCNY Final W, 3-0
  Haverford/Swarthmore Tournament
  vs. Stevenson Final W, 3-0
Sun. 6 vs. Carnegie Mellon @ Swarthmore Final L, 3-0
  Haverford/Swarthmore Tournament
  vs. Salisbury @ Swarthmore Final L, 3-1
  Haverford/Swarthmore Tournament
Wed. 9 at Elizabethtown Final W, 3-1
Sat. 12 at Kean Final W, 3-0
  vs. St. Lawrence @ Kean Final W, 3-1
Wed. 16 at Lancaster Bible Final W, 3-0
Sat. 19 vs. Dickinson * Final W, 3-0
  vs. Messiah Final L, 3-2
Thu. 24 at DeSales Final L, 3-2
Sat. 26 vs. New York U. @ Baruch Final L, 3-2
  at Baruch Final W, 3-0
Wed. 30 vs. Johns Hopkins * Final L, 3-1
 
October
Sat. 3 at Gettysburg * Final W, 3-2
  vs. Randolph @ Gettysburg Final W, 3-0
Fri. 9 at Franklin & Marshall * Final W, 3-1
Wed. 14 vs. Muhlenberg * Final W, 3-2
Fri. 16 at #2 Juniata Final L, 3-1
Sat. 17 vs. Thomas More @ Westminster Final L, 3-0
  at Westminster (Pa.) Final W, 3-1
Mon. 19 vs. Ursinus * Final W, 3-0
  Rescheduled from 10/7
Wed. 21 at Bryn Mawr * Final W, 3-0
Sat. 24 at McDaniel * Final L, 3-0
  vs. FDU-Florham @ McDaniel Final W, 3-0
Wed. 28 vs. Washington College * Final W, 3-2
Sat. 31 vs. Swarthmore * Final W, 3-1
 
November
Sat. 7 vs. Swarthmore % @ Baltimore, Md. Final W, 3-2
  Centennial Conference Semifinal
Sun. 8 vs. McDaniel % @ Baltimore, Md. Final L, 3-2
  Centennial Conference Championship
 
August
Sat. 27 vs. Haverford # 2:00 PM
  Alumnae Match
 
September
Thu. 1 at Immaculata Final W, 3-0
Sat. 3 vs. Marymount (Va.) Final W, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. (RV) MIT Final L, 3-2
  Haverford Invitational
Sun. 4 vs. (RV) Heidelberg Final L, 3-2
  Haverford Invitational
  vs. Delaware Valley Final W, 3-0
  Haverford Invitational
Tue. 13 vs. Elizabethtown Final W, 3-0
Wed. 14 vs. Lancaster Bible Final W, 3-0
Sat. 17 at Dickinson * Final L, 3-1
  vs. N.C. Wesleyan @ Carlisle, Pa. Final W, 3-1
Wed. 21 at Johns Hopkins * Final L, 3-0
Sat. 24 vs. #10 Eastern @ Galloway, N.J. Final L, 3-1
  Stockton Tournament
  vs. #22 Mary Washington @ Galloway, N.J. Final L, 3-0
  Stockton Tournament
Sun. 25 at Stockton Final L, 3-0
  Stockton Tournament
Wed. 28 vs. Franklin & Marshall * Final L, 3-1
 
October
Sat. 1 vs. Gettysburg * Final W, 3-0
  vs. Cabrini Final W, 3-1
Wed. 5 at Ursinus * Final W, 3-0
Thu. 6 vs. DeSales Final L, 3-2
Wed. 12 at Muhlenberg * Final W, 3-1
Fri. 14 vs. Montclair St. @ Hoboken, N.J. Final W, 3-0
  Stevens Institute Tournament
  vs. (RV) Springfield @ Hoboken, N.J. Final L, 3-1
  Stevens Institute Tournament
Sat. 15 vs. FDU-Florham @ Hoboken, N.J. Final W, 3-1
  Stevens Institute Tournament
  at (RV) Stevens Final L, 3-0
  Stevens Institute Tournament
Wed. 19 vs. Bryn Mawr * Final W, 3-0
Sat. 22 vs. McDaniel * Final W, 3-1
  vs. Baruch Final W, 3-0
Wed. 26 at Washington College * Final W, 3-1
Sat. 29 at Swarthmore * Final W, 3-2
 
November
Sat. 5 vs. Swarthmore @ Baltimore, Md. (Johns Hopkins) Final L, 3-0
  Centennial Conference Semifinal
 
August
Sun. 27 vs. Alumnae # 12:00 PM
  Alumnae Match
 
September
Sat. 2 vs. Eastern @ Haverford, Pa. Final L, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. (RV) Stevens @ Haverford, Pa. Final L, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Rowan Final W, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. #10 Mary Washington @ Haverford, Pa. Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. (RV) Stevens Final L, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. #16 Eastern @ Haverford, Pa. Final W, 3-2
  Haverford Invitational
Sun. 3 vs. John Carroll Final W, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. #16 Eastern @ Haverford, Pa. Final L, 3-2
  Haverford Invitational
  vs. John Carroll @ Haverford, Pa. Final L, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. Stevens @ Haverford, Pa. Final W, 3-1
  Haverford Invitational
  vs. #10 Mary Washington Final L, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. #16 Eastern @ Haverford, Pa. Final L, 3-0
  Haverford Invitational
Wed. 6 vs. Elizabethtown Final W, 3-2
Sat. 9 vs. Wilkes Final W, 3-0
  vs. Penn State Berks Final W, 3-0
Wed. 13 vs. Immaculata Final W, 3-0
  Faculty Appreciation Night
Fri. 15 vs. Rutgers-Camden @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  Neumann Knights Invitational
  vs. Catholic @ Aston, Pa. Final W, 3-1
  Neumann Knights Invitational
Sat. 16 vs. Widener @ at Aston, Pa. Final W, 3-1
  Neumann Knights Invitational
  vs. Salisbury @ Aston, Pa. Final L, 3-0
  Neumann Knights Invitational
Wed. 20 vs. Muhlenberg * Final L, 3-1
Sat. 23 at Franklin & Marshall * Final L, 3-2
  vs. Moravian @ Lancaster, Pa. Final L, 3-1
Sat. 30 vs. #24 Johns Hopkins * Final L, 3-0
  vs. Arcadia Final W, 3-0
 
October
Wed. 4 at Ursinus * Final W, 3-0
Sat. 7 at Gettysburg * Final L, 3-1
  vs. Manhattanville @ Gettysburg, Pa. Final W, 3-1
Wed. 11 vs. Washington College * Final W, 3-0
Sat. 14 vs. McDaniel * Final W, 3-2
  vs. Cabrini Final L, 3-0
Wed. 18 at Dickinson * Final W, 3-1
Fri. 20 vs. DeSales @ Pittsburgh, Pa. Final L, 3-1
  Carnegie Mellon Mini Invitational
Sat. 21 vs. Denison @ Pittsburgh, Pa. Final L, 3-1
  Carnegie Mellon Mini Invitational
  at #6 Carnegie Mellon Final L, 3-0
  Carnegie Mellon Mini Invitational
Wed. 25 at Bryn Mawr * Final W, 3-0
Sat. 28 vs. Swarthmore * Final L, 3-1
  Senior Day
 
August
Sun. 26 vs. Alumnae # Final W, 3-2
 
September
Sat. 1 vs. Farmingdale St. Final W, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Hunter Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Sun. 2 vs. Wheaton (Mass.) Final L, 3-0
  Haverford Invitational
  vs. Arcadia Final L, 3-1
  Haverford Invitational
Fri. 7 at York (Pa.) Final L, 3-0
  Spartan Invitational
Sat. 8 vs. NYU @ York, Pa. Final L, 3-1
  Spartan Invitational
  vs. Gallaudet @ York, Pa. Final W, 3-0
  Spartan Invitational
Tue. 11 at Cabrini Final L, 3-0
Fri. 14 vs. Cabrini @ Aston, Pa. Final L, 3-1
  Neumann Knights Invitational
  vs. Scranton @ Aston, Pa. Final L, 3-0
  Neumann Knights Invitational
Sat. 15 vs. Catholic @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  Neumann Knights Invitational
  vs. Widener @ Aston, Pa. Final W, 3-0
  Neumann Knights Invitational
Wed. 19 at (RV) Muhlenberg * Final L, 3-1
Sat. 22 vs. Franklin & Marshall * Final L, 3-1
  vs. Alvernia Final W, 3-0
Sat. 29 at #15 Johns Hopkins * Final L, 3-1
 
October
Wed. 3 vs. Ursinus * Final W, 3-0
  Faculty Appreciation Night
Sat. 6 vs. Gettysburg * Final L, 3-0
  vs. Kean Final L, 3-0
Wed. 10 at Washington College * Final W, 3-1
Fri. 12 at (RV) Stevens Final L, 3-1
  Stevens Invitational
Sat. 13 vs. Stockton @ Hoboken, N.J. Final L, 3-1
  Stevens Invitational
  vs. Scranton @ Hoboken, N.J. Final W, 3-1
  Stevens Invitational
Wed. 17 at McDaniel * Final L, 3-1
Sat. 20 vs. Dickinson * Final W, 3-0
  Senior Day
  vs. Manhattanville Final W, 3-0
  Senior Day
Wed. 24 vs. Bryn Mawr * Final W, 3-0
Sat. 27 at Swarthmore * Final L, 3-0
 
August
Sat. 24 vs. Alumnae Match # 12:00 PM
Sat. 31 vs. Wells 2:00 PM
  Haverford Invitational
  vs. Vassar 4:00 PM
  Haverford Invitational
 
September
Sun. 1 vs. Eastern 10:00 AM
  Haverford Invitational
  vs. Medaille 2:00 PM
  Haverford Invitational
Fri. 6 vs. Neumann 5:00 PM
  Ford Invitational
  vs. Cabrini 7:00 PM
  Ford Invitational
Sat. 7 vs. St. Mary's (Md.) 10:00 AM
  Ford Invitational
  vs. Hunter 12:00 PM
  Ford Invitational
Fri. 13 vs. Eastern @ Allentown, Pa. (Muhlenberg) 5:00 PM
  Buttermaker Tournament
  vs. Penn St.-Abington @ Allentown, Pa. (Muhlenberg) 7:00 PM
  Buttermaker Tournament
Sat. 14 vs. Mount Saint Vincent @ Allentown, Pa. (Muhlenberg) 10:00 AM
  Buttermaker Tournament
  vs. Stockton @ Allentown, Pa. (Muhlenberg) 12:00 PM
  Buttermaker Tournament
Fri. 20 vs. Salisbury @ Glenside, Pa. (Arcadia) 7:00 PM
  Arcadia Classic
Sat. 21 vs. Lycoming @ Glenside, Pa. (Arcadia) 11:00 AM
  Arcadia Classic
  vs. UC Santa Cruz @ Glenside, Pa. (Arcadia) 1:00 PM
  Arcadia Classic
Wed. 25 vs. Muhlenberg * 7:00 PM
Sat. 28 at (RV) Franklin & Marshall * 12:00 PM
  vs. Scranton @ Lancaster, Pa. (Franklin & Marshall) 2:30 PM
 
October
Wed. 2 at Immaculata 6:30 PM
Sat. 5 vs. (RV) Johns Hopkins * 12:30 PM
Wed. 9 at Ursinus * 7:00 PM
Sat. 12 at Gettysburg * 1:00 PM
  vs. Stevenson @ Gettysburg, Pa. (Gettysburg) 3:00 PM
Wed. 16 vs. Washington College * 7:00 PM
Sat. 19 vs. McDaniel * 12:00 PM
  vs. Stockton 4:00 PM
Sat. 26 at Dickinson * 12:00 PM
  vs. Misericordia @ Carlisle, Pa. (Dickinson) 2:00 PM
Wed. 30 at Bryn Mawr * 7:00 PM
 
November
Sat. 2 vs. Swarthmore * 12:30 PM
  Senior Day
Wed. 6 at Centennial Conference Tournament TBA
Sat. 9 at Centennial Conference Tournament TBA
Sun. 10 at Centennial Conference Tournament TBA
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event