Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
Alumnae
Final
W, 3-2
27
28
29
30
31
at Cabrini
Final
W, 3-0

at (RV) Cabrini
Final
W, 3-1
1
Haverford Open
No team scores

Farmingdale St.
Final
W, 3-0

Arcadia
Final
L, 2-1

Hunter
Final
L, 3-1
2
Wheaton (Mass.)
Final
L, 3-0

at Alvernia
Final
W, 3-1

Arcadia
Final
L, 3-1

St. John Fisher
Final
L, 1-0
3
4
5
6
7
at York (Pa.)
Final
L, 3-0
8
Alumnae Open
No team scores

Alumni Open
NTS

vs NYU
@ York, Pa.
Final
L, 3-1

Eastern
Final
W, 3-1

vs Gallaudet
@ York, Pa.
Final
W, 3-0

Lebanon Valley
Postponed

Wesleyan (Conn.)
Final - OT
W, 2-1
9
William Paterson
Final
L, 2-1
10
11
Eastern
Final
W, 7-0

at Immaculata
Final
W, 4-1

at Cabrini
Final
L, 3-0
12
at Stevens
Final
L, 3-1
13
14
Main Line Invitational
4th/6

Main Line Invitational
3rd/7

at Villanova Classic
TBA

vs Cabrini
@ Aston, Pa.
Final
L, 3-1

vs Scranton
@ Aston, Pa.
Final
L, 3-0
15
Columbia
L, 149/8-103

at Villanova Classic
TBA

at Swarthmore Invitational
10:00 AM

vs Catholic
@ Aston, Pa.
Final
W, 3-0

#15 Rowan
Final
L, 5-2

vs Widener
@ Aston, Pa.
Final
W, 3-0

#21 Johns Hopkins
Final
W, 1-0
16
at Villanova Classic
TBA

at Swarthmore Invitational
10:00 AM

at St. Mary's (Md.)
Final
W, 1-0
17
18
19
at (RV) Muhlenberg
Final
L, 3-1

at Muhlenberg
Final - 2OT
W, 2-1

at Rowan
Final
L, 3-2

at Muhlenberg
Final
L, 1-0
20
21
22
Temple
12:00 PM

vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA

Franklin & Marshall
12:00 PM

#11 Franklin & Marshall
12:00 PM

Franklin & Marshall
1:00 PM

at #12 Franklin & Marshall
1:00 PM

Alvernia
4:00 PM
23
Penn Alumni
12:00 PM

vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA
24
vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA
25
26
Muhlenberg
4:30 PM

Misericordia
7:00 PM

at Widener
7:30 PM
27
28
vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA
29
at Paul Short Invitational
10:00 AM

at Paul Short Invitational
9:30 AM

vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA

at #14 Johns Hopkins
1:00 PM

Gettysburg
2:00 PM

at #15 Johns Hopkins
5:00 PM

at #8 Johns Hopkins
8:00 PM
30
Amwell Valley Cricket Club
12:00 PM

vs ITA Southeast Regional
@ Fredericksburg, Va.
TBA
1
2
Rutgers-Camden
4:00 PM
3
Ursinus
4:00 PM

Ursinus
7:00 PM

(RV) Ursinus
7:00 PM
4
5
6
at DeSales Invitational
12:00 PM

Temple
12:00 PM

Gettysburg
12:00 PM

Gettysburg
12:00 PM

Alumnae
1:00 PM

Alumni
1:00 PM

Gettysburg
1:00 PM

Kean
4:00 PM

at McDaniel
4:00 PM